Yetimlere Sahip Çıkıyoruz

Yetimlere Sahip Çıkıyoruz ?

Dünya üzerinde savaş, yoksulluk, ve doğal afetler sebebiyle ailesini kaybeden yüz binlerce çocuk korumasız ve savunmasız durumda. Dünyanın her yerinde yetimler; insan kaçakçıları, organ mafyaları ve dilenci mafyalarının en savunmasız hedefi. Beyaz Köprü Derneği bağışçılarının desteğiyle, kendisi de bir yetim olan Peygamberimizin tavsiyesine uyarak yetimleri vatanlarından ayırmadan koruma altına alıyor; hayata hazırlıyor.

Neler Yapıyoruz?
Savaş bölgelerindeki yetim çalışmalarımızı mülteci kamplarında ve savaşın etkisinin devam ettiği bölgelerin gerisinde yürütüyoruz. Savaşın güvensiz ortamında yetim kalmış çocukların öncelikli olarak sağlık ve gıda ihtiyaçlarını gideriyoruz. Ailelerinden sağ kalan varsa onların yanına, yoksa da temin ettiğimiz güvenilir ortamlara nakillerini sağlayarak maddi ve manevi destekle yetimlerimizi güvence altına alıyoruz.

Doğal afet bölgelerinde ve ihtiyaç duyulan bölgelerde yetim çocukları, her türlü istismara karşı geçici barınaklarda korumaya alıyoruz. Çocukların sağ kalan yakınlarını bulunana kadar ihtiyaçlarını karşılıyor, sağ kalan yakını bulunmamışsa da yerel kuruluşun talepleri ve bölge yapısı göz önüne alarak yetimhaneler ve kalıcı barınaklar hazırlıyoruz…

Neler Yapabilirsiniz?
Aylık 125 TL bağışlayarak bir yetime bakabilirsiniz.

Yetim Destekleme Proje Havuzu’na bağışta bulunarak yetim projelerinin yapımına destek olabilirsiniz.